#
Članki
Pol stoletja od srhljive nesreče26.06.2022
Dan, ki je končal dirkaško kariero Helmuta Marka
Danes je Helmut Marko znan predvsem kot vplivni svetovalec Red Bull Racinga, nekoč pa je imel obetavno kariero kot voznik Formule 1. Ta se je nenadoma končala pred skoraj natanko 50 leti, ko je Marko doživel hudo nesrečo in izgubil levo oko.
Christian Horner03.06.2022
Ponovno ostro nad FIA
Christian Horner poziva FIA, da ponovno prouči, pregleda in pojasni zaplete glede štartne procedure na dirki za VN Monaka.
Intervju: Frederic Vasseur02.06.2022
Alfa in Omega
Na VN Monaka v Monte Carlu smo govorili s Fredericom Vasseurjem, Alfo in Omego pri ekipi Alfa Romeo.
Intervju: Didier Coton01.06.2022
Očala, skozi katera gledamo F1
Imeli smo izjemno priložnost pogovoriti se človekom, ki dela in živi za F1 že več kot 30 let.
Red Bull Party31.05.2022
Zabava na pontonu
Red Bull je tudi letos pripravil poseben sprejem za novinarje na svojem Power stationu.
Gilles Villeneuve08.05.2022
40 let od smrti velikana
Danes mineva 40. let odkar se je smrtno ponesrečil legendarni Gilles Villeneuve. Kanadčan, znan po svojem spektakularnem načinu dirkanja se na stezi nikoli ni predal in zaradi tega so ga ljubili vsi navijači F1. Še danes ga tifoziji smatrajo kot najbolj perfektnega voznika Ferrarija in njegova štartna številka 27 je že zdavnaj dosegla status legende.
Zgodbe iz Imole19.04.2022
Berger in Senna sta zrla v obraz smrti
Poznavalci F1 vemo, da je bil hudobni zid v Tamburelu usoden za Ayrtona Senno, tam se je pet let prej hudo ponesrečil tudi Gerhard Berger.
FIA20.03.2022
Želel je dobro, naredil napako
FIA je objavila poročilo preiskave o zadnji lanski dirki in odločitvah Michaela Masija, ki so pripeljale do kontroverznega razpleta sezone.
Košček zgodovine17.03.2022
Nigel Mansell prodaja legendarni taksi Ayrtona Senne
Nigel Mansell bo na dražbi prodal svoj dirkalnik, ki je pomemben del zgodovine Formule 1.
Talni efekt24.02.2022
Letošnji dirkalniki imajo resno težavo
Videli smo včeraj, videli smo danes, dirkalniki na ravninah poskakujejo na podlagi.
FIA17.12.2021
Jean Todt danes odhaja v pokoj
FIA gala večer je bil tudi zadnje dejanje Jeana Todta na čelu Mednarodne avtomobilistične organizacije.
Večer za prvake v Louvru
FIA je včeraj zvečer na gala prireditvi v Louvru počastila vse letošnje prvake.
Toto Wolff16.12.2021
Morda se Hamilton ne bo vrnil
Toto Wolff je namignil, da se morda Lewis Hamilton zaradi razočaranja in krivice, ki ju je doživel v Abu Dabiju, sploh ne bo vrnil v dirkalnik.
Kaj zdaj?13.12.2021
Sezona se nadaljuje za zeleno mizo
Po kontroverzni zadnji dirki na znamenitem dirkališču v Yas Marina se je boj med dvema protagonistoma razvil šele v izdihljajih dirke, v paketu razumnim in manj razumnih odločitev vodstva dirke, ki so pripeljale do popolnega razdora v svetu F1.
Po dirki13.12.2021
Dirkači začudeni nad proceduro varnostnega avtomobila
Dirkači, ki niso bili vpleteni v boj za prvaka, so včeraj le začudeno upoštevali navodila, ki so jih dobivali med vožnjo za varnostnim avtomobilom.
Zgodovina09.12.2021
Drugič finale z enakim številom točk
Šele drugič v zgodovini F1 se bo zgodilo, da prihajata glavna kandidata za naslov prvaka izenačena na zadnjo dirko.
Statistika25.09.2021
Skok v preteklost
Ob pogledu na startni vrstni red za VN Rusije bi se najbrž marsikdo vprašal, v kateri sezoni smo. Zadnjič, ko so na prvih treh startnih pozicijah stali predstavniki moštev McLaren, Ferrari in Williams, je bilo namreč v Braziliji 2004.
Aston Martin F114.09.2021
Nova tovarna za ekipo Aston Martin
Aston Martin bo gradil novo tovarno ter napoveduje, da se bo v roku treh do petih letih potegoval za naslov prvaka.
Zgodovina30.08.2021
Do zdaj šest dirk s polovičnimi točkami
F1 je vključno z včerajšnjo polomijo šestkrat videla polovične točke.
Mick Schumacher23.08.2021
30 let po očetovem debiju
Na VN Belgije pred 30 leti je debitiral Michael Schumacher. Čeprav je odpeljal le prvi ovinek dirke, je bil to začetek sijajne kariere in sedmih naslovov prvaka.
F104.08.2021
Najbolj bizaren štart v zgodovini F1
Nedeljska dirka je šla v zgodovino tudi po štartu, na katerem je rdeče luči gledal le en dirkalnik.
VN Madžarske03.08.2021
Dirka po dirki
Vettel je na nedeljski kaotični dirki zasedel odlično drugo mesto, ki pa mu je bilo z diskvalifikacijo zaradi nezadostne količine goriva v rezervoarju najprej odvzeto in nato po pritožbi njegove ekipe začasno vrnjeno.